Brutopalk ja netopalk – kõik, mida pead teadma

Netopalk - Tasu, millelt on juba tasutud kõik ette nähtud tööjõumaksud ja muud maksed. Alla 50 euri laenud laenuintressi alammäär. Brutopalk - Töölepingu või seadusega ette nähtud tasu, mis sisaldab kõiki seadusega ette nähtud makse ja makseid. Kinnisvara laenu kalkulaator palgatõendi vaba krediit.

Tööandja tasub lisaks sinu palgale veel sotsiaalmaksu. Brutopalk ja netopalk – kõik, mida pead teadma.

Keskmine brutokuupalk - Eesti Statistika

. Summa, mis jääb "puhtalt" kätte.

Palgakalkulaator 2019 - bruto / neto kalkulaator

.

Netopalk – Vikipeedia

. Mõlemal lehel on kenasti kirjas ka maksumäärad ning oma palga arvutamiseks pead sisestama üksnes lähtenumbri. Brutopalk ja netopalk – kõik, mida pead teadma. Võrdle siiski laene Financer.com’i kalkulaatorite ja võrdluste abil – nii saad näha, milline laen on kõige soodsam. Tööandja kulu - Tööandja poolt makstav summa, mis sisaldab kõiki tasusid, kaasa arvatud töötajale makstav tasu, riiklikud maksud ja muud maksed. Võttes arvesse ka kinnisvarahinnad, ei pruugi kuus eriti midagi üle jääda.Miinimumpalgaga elamine ei ole võimatu, kuid kindlasti nõuab see möönduste tegemist ning tõsist säästurežiimil elamist. Kui sa oled kindel, et suudad palgapäeval laenu tagasi maksta ning su maksevõimekus on laenuga toime tulemiseks üleüldiselt piisav, siis ei pea sa muret tundma. Seda on üsna oluline mõista, eriti kui soovid palgatõusu – palgatõusuga kaasneb ka tööandja maksukoormuse suurenemine.

Brutopalk – Vikipeedia

. . Selle jaoks on olemas aga mitmeid palgakalkulaatoreid, mis aitavad elu natuke lihtsamaks teha.Üks kõige mõistlikumaid palgakalkulaatoreid on palk.crew.ee kalkulaator, teine väga hõlpsasti kasutatav versioon asub kalkulaator.ee lehel. Pane oma tulud ja fikseeritud kulud kirja ning vaata, kui palju jääb üle muudele kuludele nagu toit, majapidamistarbed, riided jms. Vahel ei pane me tähelegi, kuidas mõned väikesed asjad võivad meie palgast hammustada üsna suure tüki.Kõige olulisem on aga eelarvestamine

Märkused