Kas üürida või osta korter?

Pärast tähtaja lõppemist on kokkuleppe alusel võimalus üürilepingut pikendada. Kas üürida või osta korter. Uusarenduste puhul sõlmitakse üürilepingud üldjuhul fikseeritult viieks aastaks. Ei ole ühest tõde, kumb on parem. Kui majandusnäitajad tugevad ei ole, siis võib raskusi tekkida nii ostuga kui ka äripinna üürilevõtmisega. Ettevõtetel on erinevad vajadused ja võimalused. Samuti neile, kes tänu tööle peavad pikemalt peatuma erinevates sihtkohtades. Oluline on omada omafinantseeringut ja selle kogumine võib parajalt aega võtta. Küll aga ei ole üürnikel nii vabad käed elukoha sisustuse muutmisel ja ümberkorralduste tegemisel, neid tuleb üldjuhul kooskõlastada üürileandjaga. Olgugi et tootlikkus põhitegevuses on tõenäoliselt kõrgem, siis kinnisvara puhul on plussiks lisaks üüritasu kokkuhoiule ka aastatega omaniku kasuks töötav väärtuse kasv.Äripinda soovivad sageli omada ka ettevõtted, kellel vabu vahendeid kontol seismas ei ole. Kas üürida või osta korter. Kiiresti kasvavatel firmadel tasub üürida äripind ning otsida võimalusi, kuidas võimalikult lihtsalt samal või läheduses oleval pinnal kinnisvaraliselt kasvada. Kui peaksid näiteks muutma töökohta, siis on suhteliselt kerge vajadusel sellele lähemale uus elamine leida. Siinjuures on kõige parem variant, kui ostetud kinnisvaral on potentsiaali ka tulevikus laienemiseks - kas naabrite arvelt või hoone juurdeehitusega.

Kas osta teine korter ja üürida vana välja? Või osta maja.

. Juhul, kui lepingut pikendada ei soovi või nõuab ebamõistlikku üürihinna kasvu, on sunnitud kolima.

Nõuanded koduostjale: kas osta või üürida?

. Samuti käib kogu kolimisprotsess ja paberimajandus oluliselt kiiremini. Kui majandusnäitajad on tugevad, siis pole see probleem ja appi tuleb pank. Samas võib kodu soetamine olla ka hea investeering, kui oled selle soodsalt soetanud. Majade puhul võivad juurdeehitised ka selle väärtust tõsta.

Ükski üürileandja ei soovi sõlmida lepingut aimates, et üüri laekumiseks tuleb hakata äripinnal elektrit välja võtma. Vastavalt ettevõtte vajadustele ja võimalustele saab valida sobiva variandi.Kui bilansis on vabu vahendeid, mis põhitegevuses kasutust ei leia, on mõistlik need suunata kinnisvarasse. On vana tõde, et üürileandjal läheb hästi siis, kui ka üürnikul läheb hästi ning seetõttu veendutakse lepingut sõlmides üürilevõtja majandustulemustes. Samuti on oma kodu eeliseks võimalus seda enda äranägemise järgi kujundada ja muuta. Kui on vaja laieneda, siis suurendatakse ettevõtte kasutatavat pinda naabri arvelt - kõrvalolevat pinda välja ostes või üürile võttes, olenevalt pakutavatest võimalustest. Kui oled otsustanud ühte kohta pikemaks ajaks pidama jääda ning oled piisavalt sääste kogunud, on mõistlik päris oma kodu soetada. Noortele peredele, kellel veel selliseid võimalusi pole, sobib aga hästi üürikorter. Seotud lood:   Kasvureserv võib olla krundil oleva ehitusmahu näol, mida kohe välja ei arendata ja mis jääb tulevikuperspektiiviga võimaluseks. Kui otsustad selle ühel hetkel maha müüa võid tehinguga tulu teenida.

Kas eluase osta või üürida? -

. Kristin Korjus. Üürikorteri omamisel on aga suurimaks eeliseks mobiilsus ja paindlikkus. Teine hea variant kasvureserviks on samas hoones kõrval asuv äripind, mida kasutab mõni teine ettevõte. Ümberehitused ja parendustööd pinnal jäävad üürilepingu lõppedes üürilevõtjast maha ehk tihti tehakse suurtes summades investeeringuid võõrasse kinnisvarasse

Märkused