Laenuotsust tuleks alati põhjalikult kaaluda ja valida laenusumma ning tagasimakse periood, mis on maksevõimekusele vastav

Ehkki sul võib olla mitu erinevat Smart-ID kontot, on kõikide kontode andmed ja tegevused sinu isikukoodiga seotud. Iseteenindusse saad sisse logida Mobiil-ID, ID-kaardi ja Smart-ID kontoga.

Reeglina laenud eraisikutelt on tagatiseta laenud ilma palgatõendita. Laenuotsust tuleks alati põhjalikult kaaluda ja valida laenusumma ning tagasimakse periood, mis on maksevõimekusele vastav. Smart-ID kontod on seadmepõhised ja mitte seotud konkreetse kasutajakonto või SIM-kaardiga.

RAAMATUBLOGI: Asum veab alati välja -

. parim kiirlaen üldse – saad madala intressiga soodsaima kiirlaenu. Teie võimalus on üleliigsed kontod eemaldada: iseteenindusse võid Smart-ID kontole lisaks sisse logida ka ID-kaardi või Mobiil-IDga. Juhul aga, kui sinu nutiseade on kaduma läinud või varastatud, eemalda oma Smart-ID konto esimesel võimalusel. Pealegi muudab ülearuste kontode eemaldamine elu veidi mugavamaks, sest siis jääb Smart-ID kasutamisel ära lisaklikk, mida muidu pead tegema mitme seadme vahel valimiseks.

Smart-ID konto sulgemine - Smart-ID

.  See tähendab, et turvalisuse tagamiseks tuleks mitteaktiivsed kontod alati ära kustutada. Lisaks saad oma Smart-ID konto tühistada ka. Juhul, kui sa ei pääse internetti ja sinu seade on kadunud või varastatud, võta ühendust meie klienditeenindusega. Juhul, kui oled oma nutiseadet uuendamas või välja vahetamas, kustuta ülearune Smart-ID konto alles pärast seda, kui oled uue konto registreerinud. Laenuotsust tuleks alati põhjalikult kaaluda ja valida laenusumma ning tagasimakse periood, mis on maksevõimekusele vastav. Smart-ID konto kustutamiseks on päris mitu võimalust: Kui sul on veel ligipääs oma vanale nutiseadmele, saad konto kõige kiiremini kustutada otse Smart-ID rakendusest– ava äpp, kliki lahti menüü ning selle all on link „kustuta konto“. kiirlaenu sularahas, sel juhul saadetakse kiirlaen postkontorisse, täpsemalt Eesti Posti kontoritesse, kus väljastatakse laen sularahas ja ühtlasi tehakse ka isiku tuvastamine. Kus krediiti võtta ilma kiirlaen ilma tagtiseta. Et teada saada oma laenu krediidi kulukuse määr tuleks pöörduda vastava palvega oma laenupakkuja poole. Krediidi kulukuse määrale tuleks alati tähelepanu pöörata ning mitte teha laenuotsuseid tuginedes vaid intressi suurusele. Suure krediidi kulukuse määraga pakkumisi tuleks vältida, sest kogu tagasimaksetele kuuluv summa võib olla röögatult kõrge. Õnneks on krediidi kulukuse määral nüüd seadusega sätestatud ülempiir, mis välistab täielikult röövellikud ja ahned laenupakkumised.

Märkused