Laenuperioodi pikkus on 1 kuni 7 aastat

Triin Jalakas, Swedbanki erakliendi väikefinantseerimise ja liisingu osakonna valdkonnajuht, tõdes, et suurt muudatust aasta varasemaga võrreldes saarlaste laenuvõtmises toimunud ei ole. “Põhjuste seas jääb ka silma kodu remont või aiaehitus,” lisas Tali. Väiksemad summad kuluvad jällegi lisafinantseerimiseks või kinnisvara soetamiseks oma maakonnas.

Autolaen - Võ

. Kui esikohal troonib jätkuvalt laenuvõtmine oma kodu soetamiseks, siis summades on toimunud väikesed muutused. Laenuperioodi pikkus on 1 kuni 7 aastat. Saamaks aimu, kes on peamised laenukliendid Saaremaal, siis kodulaenu võtab Tali andmeil enamasti esmalaenaja. Aasta hiljem oli meil laen tagasi makstud ja meie väike kollektiiv on mitme inimese võrra kasvanud. “Kui tööd jätkub, ei ole tagasimaksetega muret,” kinnitas Coop Krediidipanga turundusjuht. Tänavu on asjalood mõneti samad, mõneti mitte. Odavaim laen võtan laenu valga maakond. Laenu väljastame samal või järgmisel tööpäeval. Suuremad summad on seejuures pigem ehituslaenud, aga ka kinnisvara soetamiseks hoopiski Tallinnas või selle lähistel. “Väiksemaid laenusummasid, näiteks tagatiseta väikelaenu, võetakse sagedamini korduslaenudena,” tähendas ta. Pigem on rohkem olnud esmalaenajaid kui lisasumma võtjaid.

admin –

. Koduelektroonika
ettevõtte juhataja Meie haldur oli eriti kiire ja asjalik ja kogenud spetsialist, kes mõistis olukorda lennult ja pakkus ka omalt poolt lahendusi. Tõlkebüroo omanik Evergreen Capital laenas meile algkapitali, millega saime korralikud programmid ja töövahendid osta ning esimese väikese kontoripinna rentida. Liitintress. Kiire Laenuotsuse teeme üldjuhul ühe tööpäeva jooksul. Mehi ja naisi näeme taotlejate seas võrdselt,” tõdes era­kliendinõustaja. “Eks pankade vastused sõltuvad aga lisaks taotleja laenuvõimekusele ka sisemisest laenupoliitikast ja laenuturu üldisest seisust,” leidis Siiri Kraus. Positiivsena tõi ta välja, et laenu tagasimaksmisega Saaremaal hätta ei jääda. Tahad kasvada – siis tuleb riskida. Ka Coop Krediidipanga turundusjuhi sõnul on laenuvõtmise peamised põhjused Saaremaal endiselt kinnisvara, enamasti eluaseme ostmine ja ärilaenud. tegutseb kaubanduses Tänu õigeaegsele laenule Evergreen Capitalilt saime oma firma jaoks pöördelisel hetkel kolida sisse meie jaoks ideaalsele kaubanduspinnale. Saarte Hääl kirjutas aasta tagasi, et saarlased laenavad pangast peamiselt kodu ostmiseks ja ettevõtluseks.

Mitmeid aastaid on tema sõnul laenuhuvilise inimese jaoks tavapärane, et laenupakkumist küsitakse kõikidest pankadest. Tema tõi välja, et sarnaselt sellega, mida näeb mujal Eestis, on ka Saaremaal laenude taotlemine kinnisvaraturu aktiivsuse tõttu aasta jooksul kasvanud. Töötasu piiri tagant Laenu tagasimaksmise võimekus sõltub Tali sõnul Saaremaal majanduse olukorrast ja tööhõivest. Paindlik Laenutingimused on paindlikud lähtuvalt teie äri hetkevajadustest

Märkused