Nipid, kuidas alustada investeerimist algajana

Räägi, miks need toiduained on talle head, näiteks rauda sisaldavad toiduained teevad ta sama tugevaks kui Pipi ning panevad ta võluväel kiiremini jooksma või kõrgemale hüppama. Näiteks ütled „Jumal tänatud, et see investeerimise teemaline ettekanne tuli, mul on viimased investeeringud väga hästi läinud. Äkki on laval esinemas keegi, keda väga kuulata tahad. Joonistage üheskoos paberile värvilisi pilte puu- ja köögiviljadest, marjadest või näiteks taldrikust, millel on kasulikud toiduained kokku saanud täisväärtuslikuks söögikorraks. Ruumis valitseb totaalne vaikus ja keegi midagi ei räägi. Me ütleme enda kohta midagi, mis meid huvitab, mis meile meelde tuleb jne,“ selgitas Kangur.Kui aga juhe on nii koos, et kohe midagi ei tule, siis on ilmselt nii, et mõni tsensor takistab peas meil ütlemast seda, mida näeme või tahaksime öelda. Me võime lõputult rääkida ilmast ja ümbritsevast maailmast, aga me ei saa viia vestlust sõbralikuks, kui me ei pane sinna sõnu sina ja mina,“ lisas ta. Nii lähebki vestlus käima, hakkab pendeldama edasi-tagasi, sellepärast et sina midagi oma vaatluse põhjal ütlesid. Selline pingpong, anna ja võta.Kanguri sõnul kardetakse koolitustel mõnikord seda, et siis peab enda kohta mingid vanad lood üles kaevama, miskisuguseid ebameeldivaid asju enda kohta rääkima. Sest kui enda kohta midagi öelda, siis on teine inimene samuti nõus enda kohta midagi avaldama. Avalda midagi enda kohta Teine variant on avaldada midagi enda kohta. See on palju suurem ühine nimetaja, kui ütled võõrale inimesele, et väljas on kohutav ilm, mille peale tema vastab, et on jah. „Viimane mõte lõpetuseks – et vestlus tõesti sõbralikule tasandile viia, tuleks panna vestlusesse midagi enda kohta.

LAPS EI TAHA SÜÜA KASULIKKE TOITUSID? Kavalad nipid.

. Äkki on slaidil teema, mis sind huvitab. Tallinna Hoiu-laenuühistu. Võite joonistamise ajal mängida lõbusaid mänge, näiteks võib lasta lapsel loendada, mitu maasikat, vaarikat või mustikat on taldrikul. Natuke on taustamuusikat, sina istud teise inimese kõrval ja vidutad silmi. Aga avaldamine võib toimuda ka tasemel, kus avatakse ennast kõige lihtsamal moel: öeldakse vaid oma nimi ja elukutse. Näiteks kui meie kõrval istub võõras inimene, kellega tahame vestlust alustada, siis tasub enne vestluse alustamist otsida kõige esimene ühine nimetaja.Selleks pead lihtsalt vaatama, mis ruumis toimub. Toiduga mökerdamise periood ei kesta kuigi kaua – lapse peenmotoorika areneb ning ta  muutub vilunuks. Lähene probleemile mänguliselt Tutvusta lapsele toitu mängu ja muinasjuttude kaudu. „Kõik, mis me ütleme, on teisele inimesele kingitus. Viimase öeldud sõna peale kordas teine sedasama.„Me võtame oma elust midagi ja avaldame selle, sest see on esimene tingimus, et me üldse saaksime vestluse sõbralikumaks viia. Nipid, kuidas alustada investeerimist algajana.

METSAMOORI NIPID, kuidas end suviste taimedega lille lüüa

. Ja sellisel juhul tasub kasutada kingituste metafoori. Sina võtad sellest kinni, mida näed, ja teed sellest avalause. Samast turvamehhanismist tulenevalt võib lapsel olla ootamatu hirm mingite toiduainete suhtes, mis ajapikku võivad muutuda foobiateks. Lapsel peab tekkima toiduga oma suhe, ta peab saama toiduaineid katsuda ja nuusutada. Tuli öelda suvaline nimisõna, millest kõrval toolil istuv partner kinni võttis ja ütles, mis talle selle sõnaga meenub. Olgu selleks näputoidu söömine või koos söögi valmistamine, püüa mitte muretseda segaduse pärast, sest seda saab koristada, aga keelud võivad jätta lapse suhte toiduga hapraks. See on tavaliselt koht, kus saame vestluse viia sõbralikumaks.

Nipid, kuidas alustada investeerimist algajana. Ja tema saab samamoodi meile midagi kinkida,“ rääkis Kangur. Vaatad, kas seal on palju inimesi, vähe inimesi, mis näitab, kas see teema on populaarne või mitte.. Londoni ülikooli kolledži doktori Lucy Cooke’i sõnul aktiveerub alates kuuendast kuust lastel turvamehhanism, mis kauges minevikus hoidis arvatavasti elus paljud koopalapsed, kes juhtusid üksinda liikudes mürgiste suupistete otsa komistama. Ma tahan juurde investeerida.“ Ja siis teine inimene mõtleb, et ahah, päris huvitav teema ja küsib, et kuhu sa siis investeerid

Märkused