Nõuanded värsketele lapsevanematele rahaga toime tulemiseks

Kasuta Exceli tabeliprogrammi või mõnda spetsiaalset eelarvestamise jaoks loodud tarkvara. Mida täpsem on info eelarves, seda kergemini saad sa ülevaate oma rahaasjadest ning saad võtta täieliku kontrolli oma rahakoti üle!.

USA firmad pakuvad värsketele loomaomanikele.

. Tihtipeale on meil kulutusi, mis ei ole igakuised, vaid esinevad kord aastas või kord paari kuu jooksul – mõne teenuse tellimus, sõiduki ülevaatus, kindlustusmaksed. Jagades kulud erinevatesse liikidesse saad kena ülevaate selle kohta, milline kululiik tekitab kõige suuremaid väljaminekuid ning nii on võimalik ka tulevikus oma eelarvet optimeerida, suunates kulusid ja tulusid ümber. Kõige optimaalsem on jälgida oma kulutusi mitme kuu läbilõikes ning mitte teha ennatlikke järeldusi ühe kuu baasil. Sellised ootamatud sissetulekud võivad olla näiteks tulumaksutagastus, mõne omatehtud toote müük, äritegevus ja dividendid, investeerimistulu või muu selline. ID kaardi lugejaga kiirlaen kust saada kiirelt raha. Nii näed jooksvalt kogu aeg, kui palju on sul eelarves veel ruumi. Nii saad kuu lõpus väga ausa ja detailse ülevaate oma kõikidest kulutustest. Eelarve loomine võib olla lihtsam kvartali või aasta lõikes. Excelis on lihtne teha eraldi vaheleht või lahter iga kategooria jaoks. Nõuanded värsketele lapsevanematele rahaga toime tulemiseks. Sellised kategooriad võivad olla näiteks majapidamine, laenumaksed, loomad, laps, söök, meelelahutus, transport või misiganes muu, mis sobib su elustiili ja konkreetsete kulutustega.

Ole enda vastu täiesti aus ning märgi kirja kõik kulutused, alates nätsust kuni telekava tellimuseni. Märgi tabelisse iga kulutuse liigi juurde summa, mille oled arvestanud nende toodete ja teenuste jaoks ning iga kord, kui käid poes või teed väljamineku, pane kulutatud summa kirja. Kuigi peale poes käimist võib olla tüütu kulutusi kirja panna, ei ole võimalik oma rahaasjadel silma peal hoida seni, kuni sa ei märgi ausalt eelarvetabelisse igat infokildu. Kui sul on kindla suurusega igakuine sissetulek, on see lihtne, kuid juhul, kui sul peaks olema mõnel kuul veel mingeid sissetulekuid, märgi see kindlasti eelarvesse. Seetõttu pane kirja kõik väljaminekud ning tee sissekanded võimalikult kiiresti peale väljamineku tegemist, et summa ei ununeks.. Märgi ausalt ka oma sissetulekuid – sissetulekute detailne kirja panemine on täpselt sama oluline kui väljaminekute puhul.

Plekid - mitte ainult reklaamis! - DELFI Naistekas

. Tee endale väljaminekute arvestamisel kindlad kulukategooriad. Sootsad laenud laenutaotleja tuvastamine.

Annan laenu 5000 eurot; kohtutäitur võlg -

. Täiuslik tulemus on siis, kui su kulud ei ületa tulusid ning seetõttu arvesta igakuises eelarves väikese ülejäägiga, mis aitab katta ootamatuid väljaminekuid. Kuigi eelarve võib koostada ka käsitsi, pannes kõik oma igakuised kulud ja tulud märkmikusse kirja, on kõige lihtsam teha eelarve Exceli tabeliprogrammi abil, mis on enamikel koduses arvutis ka olemas või lausa igapäevases kasutuses

Märkused