Positiivne Register – uus põnev krediidiregister

Krediidiinfo AS tegevjuht Veiko Meos toonitas, et Positiivse Registri puhul pole tegemist mitte andmete kogumise, vaid andmevahetussüsteemiga, mille kaudu saavad lepingu sõlminud registri liikmed vahetada infot eraisiku laenukohustuste kohta.

Füüsiliste isikute finantskohustuste. - Rahandusministeerium

. „Täna pole küll registriga liitunud meie suuremad pangad, kuid maailma praktika näitab, et neil võtavadki taolised uuendused rohkem aega. Igasugune infovahetus toimub ainult eraisiku nõusolekul infovahetussüsteemi X-tee kaudu. Nõusoleku küsimine toimub laenutaotluse esitamise ajal. „Laen on vastuoluline asi, millest võib olla palju abi, aga ka palju pahandust. Kiirlaen maksehäirega, raha24.ee väljastab. Krediidiinfo ASi eesmärgiks on saada registri IT-pool tööle augusti jooksul ning aasta lõpuks võiksid juba esimesed finantsasutused tarbijatele teenust pakkuda. Positiivne Register on andmevahetussüsteem, mille kaudu registri liikmeks olevad krediteerijad saavad eraisiku nõusolekul vahetada infot tema laenukohustuste kohta. „Kui Positiivne Register saab erasektoris tehtud ja sellega liituvad meie olulised krediidiandjad, pole selle riiklikuks loomiseks enam vajadust,“ märkis Sven Sester. Positiivne Register on kasulik nii laenuandjale kui laenusaajale: MUGAVAM – Inimene ei pea enam tooma paberkandjal väljavõtteid teiste laenuandjate juurest. Register aitab tema hinnangul kindlasti mõjutada laenuintresse, sest kui praegu saavad kõik kliendid pankadelt ühesuguste intressidega laene, siis heade ja halbade laenumaksjate eristumisel saab teha paremaid pakkumisi. Positiivse Registri andmekogusid vahendab Krediidiinfo AS. Kui saame hoiduda halbadest laenudest, võidavad sellest kõik.

Soome tahab laenuvõtmise ohjeldamiseks inimeste laenude ja.

. Laenu ei tohiks kunagi võtta ettevõttelt, millel ei ole riiklikult väljastatud krediidiandja tegevusluba. Kriis laen maksehäired vajan kiiresti laenu Eestis 2018. Positiivne Register – uus põnev krediidiregister. Rahandusminister Sven Sesteri ja registri asutajate sõnul on register hädavajalik Eesti krediidituru korrastamiseks, kaitstes inimesi ülelaenamise eest ning aidates pankadel paremini oma riske hallata. Loodame väga, et nemadki on kohe-kohe liitumas,“ lisab Meos.

Andmete kasutamisel ja töötlemisel arvestatakse kõikide isikuandmete kaitse regulatsioonidega. LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu nendib, et Positiivse Registri asutamine on väga oluline krediidiasutustele, sest kui nende klientidel läheb hästi, läheb hästi ka laenuandjatel

Märkused