Ühisrahastus – kasulik nii investeerijale kui ka laenajale?

Eraisikuna investeerides pead arvestama küll tulumaksuga ja seega on ühisrahastuse puhul mõistlik investeerida n-ö tagatud laenudesse, sest laenukahjumeid ei saa oma maksustatavast tulust maha kanda. Näiteks pannes kogu fookuse soodsalt kinnisvara omandamisele ja üürikorterite loomisele. Olen ka ise niimoodi raha paigutanud. Keskmisel lugejal pole alguses mõistlik fookust oma põhitöölt ära võtta, sest kapital on veel väike ja suurim panus rikkuse kogunemisesse on sääst aktiivselt sissetulekult. Küll hiljem jõuab varahaldusega ka tegeleda!Seega on minu soovitus ehitada oma investeerimisportfell üles võimalikult laiapõhjaline. Samal ajal krundi hind langeb ning omakapital süüakse ära. Suuremad ühisrahastusplatvormid kaasavad projekti hindama ning raha hoidma sõltumatud advokaadibürood. Alustuseks tasuks ehk vaadata ühisrahastuse poole. Arendaja võib küll pakkuda tagatiseks esimese järgu hüpoteeki – jama korral saad esimesena raha tagasi. Laenuportaal Omaraha: laenud ja investeerimine inimeselt inimesele Hinnang: 4. Ühisrahastusega koguvad tavainimestelt vahendeid peale kinnisvaraarendajate kõikvõimalikud idufirmad kuni kallist pilli osta sooviva muusikuni välja. Riskide hajutamise mõttes on kaval ehitada võimalikult laiapõhjaline portfell, samas võid saavutada kõrgemaid tootlusi kindlale varaklassile spetsialiseerudes.

Ühisrahastus – kasulik nii investeerijale kui ka laenajale.

Ühisrahastus kui aste investeerimise alustamisel

. Elu on näidanud, et probleemide korral ei pruugi alati kahju kannatada mitte arendaja, vaid laenaja. Raha kaotavad ju ühisrahastajad.Riskide maandamiseks peaks inimene kõigepealt ise ettevõtte tausta ja senist tööde ajalugu kontrollima. Tingimusteta laen sms kiirlaen. Aga mida teha hüpoteegiga, kui valmis pole isegi vundamenti. Arendaja tõmbab sügavalt hinge, võtab hoopis ühisrahastusega laenu, hakkab otsast ehitama ja müüb korterid ära. Siiamaani on see toiminud. Räägitakse edulugudest ning ebaõnnestumistest pole kuulda. Inimesed aga ei osta enne, kui näevad, et krundil töö käib. Ühisrahastus on uus ja teretulnud investeerimismoodus, kus igaüks saab oma raha väikeste summade kaupa paigutada. Võib juhtuda, et arendaja ei panegi tegelikult arendusse oma raha sisse, vaid võtab peale laenu saamist enda osa kohe välja. Meie hinnangul halvendab investorite olukorda käesoleval hetkel kokku lepitud intressimaksete mittelaekumine, kuid anname endast parima, et olukord lahendada investorite huve võimalikult vähe kahjustaval moel. Ka see ei garanteeri lõpuni midagi, äririsk jääb, aga läbipaistvust on rohkem.Inimene peaks lugema hoolikalt läbi ka investeeringu tingimused. Kerkivad kinnisvarahinnad neutraliseerivad ka kehvema kinnisvaraarenduse riskid. Kui projekt õnnestub, saab ta kasumit, kui ei õnnestu, ei juhtu arendaja jaoks ka midagi hullu. Laen kinnisvara tagatisel järvamaal kas keegi oskab soovitada kust raha saaks kiirelt. Laenud inimeselt inimesele Eralaenud. Lähed kohale ja vaatad, et kalleim asi krundil on müügiplakat. Ühisrahastusplatvormid peaks ka ise olema huvitatud, et oportunistid nende turgu ja mainet ei solgi. Seal on võimalik alustada lausa kümne või saja euroga, teenus- ja haldustasud sageli puuduvad ja ajakulu on minimaalne.

Kuidas rikkad inimesed oma rahaasju korraldavad – ühisrahastus

. Inimesed ootavad heas usus, et arendaja on viisakas ja teeb lubatud asja valmis ning maksab raha tagasi.Arendaja võib ühisrahastusega maandada ka isiklikke riske

Märkused