Viipemaksed – kõik, mida pead sellest teadma

Viipemaksed – kõik, mida pead sellest teadma.

Viipekaardilt loetava info alusel saab makseid vastu võtta vaid sertifitseeritud seadmetega, mida omavad kaupmehed, kes on sõlminud pankadega vastavad lepingud. Viipekaardi tunned ära kaardil oleva viipemärgi järgi. SMS laen tuvastamine ID kaardiga Eestis votta SMS laenu. Viipemakse funktsiooniga kaartidel on viipemakse märgi logo.Märk on ka makseterminalidel, mis võimaldavad viipemakseid. Kui soovid enne olemasoleva kaardi aegumist enda olemasoleva kaardi viipekaardiga asendada, siis tuleb selleks panga poole pöörduda. Taolised pangakaardid sarnanevad näiteks Tallinna Ühiskaartidele, mida kasutatakse ühistranspordis.Viipemaksete ja puutevabade kaartidega seoses võid kohata terminit “NFC pangakaart”. Ainuke erinevus ongi asjaolu, et lisaks tavalistele funktsioonidele on kaardil ka NFC funktsioon. Puutevabade kaartide kasutamisel ei pea kartma ka varguse ohvriks langemist, kuna limiidid on madalad. See tagab viipekaartidel sama kõrge turvalisuse kui kontaktkiibiga pangakaartidel.

- Mis seal ikka toksida?

. Kui soovid tasuda suurema ostu eest, tuleb kaarti kasutada nagu tavalist pangakaarti, sisestades selle terminali. Viipemaksed – kõik, mida pead sellest teadma.

Swedbank

. See tähendab, et maksmiseks ei pea kaarti sisestama makseterminali, vaid kaardiga tuleb terminali kohal lihtsalt viibata. Maksmisel vahetab kaart ja terminal omavahel raadiosignaali kaudu infot.Viipemakse omadusega pangakaardid on tegelikult täiesti tavalised deebet- või krediitkaardid. Kui sa ei soovi viipemakse funktsiooni kasutada, võib selle internetipangas välja lülitada.Swedbank viipekaardid vs LHV viipekaardidSwedbank ja LHV Pank on esimesed Eestis, kes alustasid viipemaksete korraldamist ja lõid puutevabad kaardid.

Viipemaksed – kõik, mida pead sellest teadma -

. Ka Nordea väljastab viipemaksega kaarte ning SEB pank on lubanud viipekaardid luua järgmiseks aastaks.LHV viipekaardidLHV puutevabadel kaartidel on üks eelis – nimelt saab kasutada neid kaarte ka selleks, et toimetada sularahaautomaatide juures kontaktivabalt. Seega võid kasutada viipemakseid julgelt ning muuta oma elu pisut hõlpsamaks. Laen.ee. Uued paigaldatavad makseterminalid toetavad viipemakseid, kuid kõigil neist ei ole viipemaksete vastuvõtmine veel tarkvaraliselt aktiveeritud. aastal ja suurem enamus hetkel kasutusel olevaid kaarte asendatakse regulaarse uuendamise käigus viipefunktsiooniga kaartidega. Eesti puutevaba kaardiga saab tasuda ka välismaal, ent nagu Eestiski on ka teistes riikides kehtestatud teatud makselimiidid. Ekraanil kuvatakse täiendavaid juhiseid ja infot makse õnnestumise kohta

Märkused